KR Sports
Στο Κολυμβητήριο Λουτρακίου η προετοιμασία της Εθνικής πόλο γυναικών Ολλανδίας πριν το Τόκυο
![](https://krnews.gr/wp-content/uploads/2021/06/Εθνική-πόλο-γυναικών-Ολλανδίας-Λουτράκι-1-780x470.jpg)
Στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Λουτρακίου βρέθηκαν για την τελευταία περίοδο προετοιμασίας τους, τα μέλη της Εθνικής ομάδας πόλο γυναικών Ολλανδίας, πριν την αναχώρησή της για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Τόκυο.
Η προετοιμασία αφορούσε καθημερινές προπονήσεις των αθλητριών, πρωί και απόγευμα και διήρκησε μια εβδομάδα. Το Κολυμβητήριο Λουτρακίου συγκαταλέγεται στα κορυφαία κολυμβήτρια της Ευρώπης, τόνισε σε δηλώσεις του ο προπονητής της ομάδας, ο οποίος έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από τις εγκαταστάσεις και τη φιλοξενία. Εκεί βρέθηκε μεταξύ άλλων, εκ μέρους του Δήμου Λουτρακίου – Αγ. Θεοδώρων και ο πρόεδρος του Τουριστικού Οργανισμού Λουτρακίου (LTO) Σπύρος Καραβούλης.