KR Tempo
Αφιέρωμα στα τραγούδι του Μίκη από την Opus Femina και την παιδική χορωδία του ΚΕ.Π.Α.Π.
![](https://krnews.gr/wp-content/uploads/2021/06/Μες-στην-καρδιά-μου-κλείνω-την-Ελλάδα-780x470.jpg)
Μες στην καρδιά μου κλείνω την Ελλάδα // και λεύτερη κει μέσα τη φρουρώ // πεθαίνω, μα όπου θάνατος και νίκη // με πόνο αδέλφια τη χαρά κερνώ…
Συναυλία με τη Γυναικεία Χορωδία «Opus Femina» και την παιδική χορωδία του ΚΕ.Π.Α.Π. Δήμου Κορινθίων, θα πραγματοποιηθεί την προσεχή Πέμπτη, 1 Ιουλίου και ώρα 9.00 το βράδυ, στην πλατεία «Περιβολάκια» της Κορίνθου. Θα ακουστούν μουσικά κομμάτια του Μίκη Θεοδωράκη, υπό την διεύθυνση της Φάλιας Παπαγιαννοπούλου