Δήμοι
Με παρέμβαση του δήμου Σικυωνίων συνεχίζεται κανονικά το δρομολόγιο του ΚΤΕΛ προς Μικρό Βάλτο
![](https://krnews.gr/wp-content/uploads/2022/07/Κιάτο-από-ψηλά3-780x470.jpg)
Για άλλη μια χρονιά με την καθοριστική παρέμβαση του δήμου Σικυωνίων διατηρείται στην κανονικότητα το δρομολόγιο του ΚΤΕΛ Κορινθίας Κιάτο – Διμηνιό – Λαλιώτη – Μεγάλος Βάλτος – Μικρός Βάλτος – Κιάτο.
Το ΚΤΕΛ Κορινθίας είχε προβεί στη διακοπή συγκεκριμένου δρομολογίου, διότι είχε καταστεί ασύμφορο, λόγω μειωμένης κίνησης. Όμως το γεγονός έπεσε στην αντίληψη του δημάρχου Σικυωνίων Σπύρου Σταματόπουλου ο οποίος παρενέβη στην διοίκηση του ΚΤΕΛ Κορινθίας. Εκεί μετά από σχετική συμφωνία και ουσιαστική οικονομική συνεισφορά του δήμου επετεύχθη η επανέναρξή του.
Τα δρομολόγιο θα εκτελείται κάθε Παρασκευή. Ώρες αναχώρησης: από Κιάτο 7:30 π.μ. και 12:30 μ.μ. και από Μικρό Βάλτο 8:00 π.μ. και 1:00 μ.μ.