Δήμοι
Είδη πρώτης ανάγκης σε 130 οικογένειες του Δήμου Κορινθίων
![](https://krnews.gr/wp-content/uploads/2021/11/Κοινωνικό-Παντοπωλείο-Κορίνθου.png)
Είδη πρώτης ανάγκης παρέλαβαν τις προηγούμενες ημέρες από το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Κορινθίων, 130 οικογένειες του δήμου μας.
Είναι μια μόνο από τις πολλές δράσεις στήριξης που υλοποιεί ο δήμος με την φροντίδα των υπηρεσιών Πρόνοιας και της Αντιδημάρχου Κοινωνικών Προγραμμάτων καρίνας Ραντίτσα, για τους πολίτες που βρίσκονται σε δυσμενή θέση. Ο Δήμος ενημερώνει πως τις επόμενες ημέρες θα ξεκινήσει η διανομή ειδών ΤΕΒΑ. Για τις ημέρες, τις ώρες και τα σημεία θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση.