Αστεροσκοπείο Στεφανίου
- Κορινθία

Παρουσία του Χρ. Δήμα η υπογραφή μνημονίου συνεργασίας για την αναβάθμιση του Αστεροσκοπείου Στεφανίου
Μνημόνιο Συνεργασίας υπεγράφη στην Κόρινθο, μεταξύ του Δήμου Κορινθίων, του Αστεροσκοπείου Αθηνών και του Πανεπιστημίου Πατρών, με στόχο την μεγαλύτερη…
Διαβάστε περισσότερα » - KR Tempo

Βραδιά του Ερευνητή στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου
Η Βραδιά του Ερευνητή 2025, πραγματοποιήθηκε στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου, προσελκύοντας πλήθος επισκεπτών κάθε ηλικίας, παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες. Οι…
Διαβάστε περισσότερα » - KR Tempo

«Βραδιά του Ερευνητή» έχει το βράδυ της Παρασκευής στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου
Το Αστεροσκοπείο Στεφανίου θα φιλοξενήσει και φέτος την «Βραδιά του Ερευνητή», μια εμβληματική ευρωπαϊκή πρωτοβουλία ,που υλοποιείται ταυτόχρονα σε περισσότερες…
Διαβάστε περισσότερα » - KR Tempo

Με παρατηρήσεις και reunion το ASTROPARTY του καλοκαιριού στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου
Το προσεχές Σάββατο, 2 Αυγούστου και ώρα 8:30 μ.μ., στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου, θα πραγματοποιηθεί το ASTROPARTY του καλοκαιριού, μια μοναδική βραδιά κάτω…
Διαβάστε περισσότερα » - KR Tempo

Το Αστεροσκοπείο Στεφανίου συμμετέχει για πρώτη φορά στη «Βραδιά του Ερευνητή»
Μαζί με την «Βραδιά του Ερευνητή», το Αστεροσκοπείο Στεφανίου, διοργανώνει την προσεχή Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου μια σειρά εκδηλώσεων που θα…
Διαβάστε περισσότερα » - Επιχειρείν

Παρουσία Δήμα και Σταυρέλη η σύσκεψη στο Στεφάνι για τον ρόλο του Αστεροσκοπείου
Το Αστεροσκοπείο Στεφανίου, επισκέφτηκε μαζί με τον Δήμαρχο Κορινθίων Νίκο Σταυρελη, ο υφυπουργός Οικονομικών και βουλευτής Κορινθίας Χρίστος Δήμας. Εκεί…
Διαβάστε περισσότερα » - Κορινθία

Παρατήρηση του κομήτη C/2022 E3 (ZTF) στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου
Αυτές τις μέρες θα έχουμε την τύχη να είναι ορατός στον ουρανό ο κομήτης C/2022 E3 (ZTF), ο οποίος ανακαλύφθηκε…
Διαβάστε περισσότερα » - KR Tempo

Στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου 25 μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Άσσου – Λέχαιου
Ένα ξεχωριστό απόγευμα αστρονομίας πραγματοποιήθηκε στο Αστεροσκοπείο Στεφανίου, με αφορμή την επίσκεψη 25 μαθητών και μαθητριών του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας (ΣΔΕ)…
Διαβάστε περισσότερα »



